Müşteri Memnuniyeti

Müşteri Memnuniyeti Felsefemiz
Müşteri odaklı yönetim biçimini benimsemiş kurumumuz, kalite standartlarının korunması ve yükseltilmesi, buna bağlı olarak müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına, yapılan yatırımları müşteri ihtiyaç ve beklentileri yönünde gerçekleştirmektedir.
Bu ihtiyaçları tespit etmek üzere çalışmalarını sürdüren Müşteri İlişkileri Yönetimi, müşterilerimizin almış oldukları hizmetlerin degerlendirilmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır
 
Müşteri İlişkileri Yönetimi
Müşterilerimizle uzun vadeli bir iletişim süreci geliştirmeyi hedefleyen Müşteri İlişkileri Yönetimi, hizmet alan müşteriler arasında köprü oluşturup, alternatif bir iletişim kanalı yaratmaktadır. Bu iletişim sürecinde müşteri beklenti ve ihtiyaçları tespit edilerek, müşteri hizmet bilincinin geliştirilmesi, buna bağlı olarak , hizmet kalitesinin ve memnuniyet düzeyinin arttılması hedeflerine hizmet etmektedir.

 

Müşteri İlişkileri Yönetim Faaliyetleri
Müşteri Ziyaretleri : Müşteriler ile ilişkilerin geliştirilmesine, müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerinin tespit edilmesine yönelik çalışmalar kapsamında birebir ziyaretler gerçekleştirilmektedir.
Şikayet Yönetimi : Müşteri şikayet/öneri/isteklerinin kayıt altına alınarak sonuçlandırılmasına kadar geçen sürecin takip ve koordinasyon çalışmalarını kapsar
Tanıtım/Bilgilendirme Toplantıları: İş yapış süreçlerinin incelenmesi ve yerinde tanıtılması için –Depo, Liman vb- müşterilerle çalışanların biraraya getirildiği tanıtım toplantıları yapılmaktadır.